Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

  20180926 2      Každý rok koncom septembra si školy pripomínajú výnimočný deň. Je to Svetový deň mlieka v školách. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka a zvýšenie jeho spotreby. Tento deň, pripadajúci na poslednú stredu v septembri, zaviedla v roku 2000 Organizácia Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo.

Podľa odborníkov a lekárov z oblasti výživy je mlieko dokonalý a najprirodzenejší nápoj, ktorý je základom výživy človeka už od narodenia. Obsahuje najhodnotnejšie živočíšne bielkoviny, ľahko stráviteľný tuk, cukor, veľa vitamínov a dôležitých prvkov. Práve preto by mlieko a mliečne výrobky mali byť súčasťou nášho jedálneho lístka.

Na našej škole začal tento deň rozhlasovou reláciou, ktorá nám pripomenula dôležitosť pitia mlieka. Následne sa žiaci pustili do ochutnávky mliečnych nápojov, ktoré pripravili pani kuchárky. Žiaci mali možnosť pochutnať si na čerstvom mlieku, na výber mali z viacerých príchutí. Každý žiak našej školy ešte dostal na desiatu aj jogurt, ktorého príchuť si žiaci mohli vybrať. A toto mliečne maškrtenie si náležite vychutnali ...

  20180926 085032       1

  20180926 085554                                                                                                                                          ZŠ B. Krpelca v Bardejove

 

Zverejnil : Ľubomíra Árendášová,Ing.,2018-09-27,13:10,lubomira.arendasova@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám