Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

V dňoch 5. - 8. septembra 2019 sa v neďalekom poľskom partnerskom meste Gorlice konali v poradí 14. medzinárodné športové hry zamestnancov  samospráv.

Zúčastnilo sa na nich celkom 17 kolektívov a z toho 3  kolektívy zo zahraničia – Bardejov (Slovensko), Nyiregyhaza (Maďarsko) a Kalusz (Ukrajina).

Súťažné disciplíny, v ktorých si zamestnanci samospráv zmerali svoje sily boli: šípky, badminton, plávanie, stolný tenis, plážový volejbal a streľba.

Mesto Bardejov reprezentovali zamestnanci mestského úradu a mestskej polície. Za jednotlivé disciplíny sa získavali body a umiestnenia. Po štyroch dňoch športovania sa podarilo dosiahnúť vynikajúce  športové výsledky - 1. miesto za najlepšiu reprezentáciu v rámci zahraničných miest a 3. miesto v celkovom hodnotení.

 

                                                                                                                                          Mgr. Eva Barbuľaková

                                                                                                                               vedúca oddelenia školstva a športu

  IMG 12851b53beb633fb23b8631df9d95bac V

 

Zverejnil: Ľubomíra Árendášová,Ing.,2019-09-10,8:35,lubomira.arendasova@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám