Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

senior_hry

Utorok, 14. september, bol pre seniorov v meste Bardejov iným ako všedným dňom. Už po šiesty raz sa zúčastnili na Olympiáde  seniorov o putovný pohár primátora, ktorý organizuje oddelenie sociálne, bytové a zdravotníctva MsÚ. Na pomyselnom olympijskom štadióne nastúpilo sedem družstiev, aby si zmerali svoje sily v disciplínach primeraných veku. Dokazovali schopnosti v rýchlosti, priestorovej obratnosti, dynamike, potrápili však aj svoje hlavičky v súťaži zameranej na predstavivosť a tvorivosť. Ukázali, že športový duch a zmysel pre zdravú súťaživosť ich neopustil, naopak môžu byť príkladom pre tých mladších.

Na otvorení hier a pri odovzdávaní ocenení sa zúčastnil primátor mesta a predseda komisie bytovej, sociálnej pomoci a zdravotníctva MsZ.

 

Areál Domova dôchodcov na Toplianskej ulici s novým športovým ihriskom poskytol výborné podmienky pre športové aktivity. Stretli sa tam súťažiaci a diváci  z bardejovských klubov dôchodcov, domovov dôchodcov, Jednoty dôchodcov a Združenia kresťanských  seniorov.  Výkriky povzbudzovania sa miešali so salvami smiechu, veď len názvy športových disciplín ako je lavórovica, grupáčik, metlobal apod.  vyvolávajú úsmev na tvári.

Celý deň sa niesol v príjemnej atmosfére a vyvrcholil odovzdávaním cien a putovného pohára víťazovi Olympiády, ktorým sa stalo družstvo KD v Dlhej Lúke. Druhé miesto obsadili športovci z KD Bardejov a tretie z KD Bardejovská Nová Ves.

Bodkou za šiestou Olympiádou seniorov bolo želanie všetkých, aby sa stretli o rok na ďalšom ročníku.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám