Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Mesto Bardejov Vás pozýva na Mikulášske a Vianočné trhy, ktoré sa slávnostne otvoria 5. decembra na Radničnom námestí. Samotnému otvoreniu trhov bude už tradične predchádzať vítanie Mikuláša a rozsvietenie vianočného stromčeka s ohňostrojom.

Mesto Bardejov organizuje aj tento rok v dňoch  5.12. – 6.12.2010,  9.12. – 10.12.2010,  16.12. – 17.12.2010,  23.12. – 24.12.2010  už 4. ročník Mikulášskych a Vianočných trhov, ktorých miestom konania bude Radničné námestie v Bardejove pri starobylej mestskej radnici. Cieľom tejto aktivity je oživiť starobylé tradície a ponúknuť obyvateľom i návštevníkom mesta možnosť nákupov a občerstvenia v dobrej atmosfére v očakávaní najkrajších sviatkov roka.

Mikulášske a Vianočné trhy budú zamerané na predaj tovaru a poskytovanie služieb spätých s Vianocami. V predajných stánkoch nebudú chýbať výrobky z dreva, keramiky, prútia, vosku, medovníky, darčekové predmety a pod. Nákupy Vám budú spríjemňovať aj stánky s občerstvením, v ktorých predajcovia budú ponúkať varené víno, grog, medovinu, pečené klobásy, ryby, trdelníky, oplátky a mnohé ďalšie špeciality. Predaj tovarov a poskytovanie služieb bude realizovaný v predajných zariadeniach / stánkoch, pultoch/, ktoré má k dispozícii mesto Bardejov, ale aj z vlastných stánkov, ktoré si zabezpečuje a má dispozícii predávajúci. Všetci ste srdečne vítaní.

Trhový  poriadok Mikulášskych a vianočných trhov

Pdf_32

Záväzná prihláška k účasti na mikulášskych a vianočných trhoch 2010

Pdf_32

 

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám