Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

mak_strunaPrvú  decembrovú sobotu už tradične sa v meste Bardejov rozozvučia nádherné tóny ukrajinských a rusínskych ľudových piesní v interpretácii spevákov – víťazov okresných kôl prehliadky Makovická struna.

 

Toto významné kultúrne podujatie, ktoré má svojich priaznivcov hlavne z Bardejova a  širokého regiónu celého východného Slovenska  sa uskutoční v sobotu 4. decembra 2010 v Športovej hale Mier o 15, 00 hod. prvým koncertom,  kde vystúpi viac ako 100 interprétov a odznie okolo 45 piesní. Porota ohodnotí tie najlepšie, ktoré potom ocení na galakoncerte od 19.00 hodiny. Hosťami tohtoročnej Makovickej struny bude Ľudový súbor Rozmarija z Užhorodu a spevák Miroslav Soták z Košíc.

 

 

 

Hlavným organizátorom podujatia je Zväz Rusínov-Ukrajincov Slovenskej republiky, Ústredná rada v Prešove, spoluorganizátormi sú: Mesto Bardejov, Prešovský samosprávny kraj, Obvodný úrad v Bardejove, Hornošarišské osvetové stredisko v Bardejove, BAPOS, m.p., Športová hala Mier a  Okresný výbor Únie žien Slovenska v Bardejove.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám