Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

mikulas_bj_2010_4V nedeľu 5. decembra ani v Bardejove Mikuláš nesklamal a naozaj  prišiel aj so svojou "suitou" anjelom a čertom pozdraviť všetky deti a návštevníkov. Rozsvietil tiež vianočný stromček a vianočnú výzdobu v meste, privítal červený kamión Coca  - cola a spolu s primátorom mesta po farebnom ohňostroji otvorili Mikulášske a Vianočné trhy v Bardejove.

Vianočné trhy na Radničnom námestí pokračujú aj v následujúcich dňoch a to:

9. 12. – 10. 12., 16. 12. – 17. 12. a 23. 12. - 24. 12. 2010. V predajných stánkoch ponúkajú okrem tradičného vianočného punču, vareného vína, medoviny, cukroviniek ponúkajú  aj sortiment rôznych suvenírov a ručných výrobkov.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám