Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

publikacia_psk_2011Počas výstavy ITF Slovakiatour v Bratislave koncom januára bola predstavená aj publikácia o Prešovskom kraji a 15 – minútový film o siedmich divoch kraja, o ktorých rozhodovali obyvatelia prostredníctvom ankety a naše mesto – Bardejov spolu so svojim historickým jadrom a židovským suburbiom zapísaným v UNESCO sa zaradilo medzi nich.

 

V záberoch filmu bez komentára sa objavili historické centrá miest Bardejov a Levoča, drevené kostolíky, oltár majstra Pavla z Levoče, Tatranský národný park, Pieninský národný park a hrad Ľubovňa.

V novej publikácii pod názvom Vitajte v Prešovskom kraji je vyše 160 fotografií nielen nášho kraja, ale aj Malopoľského vojvodctva, ktoré hraničí s hranicami nášho kraja.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám