Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

infocesta_plVčera, t. j. 2. mája 2011 navštívili naše mesto novinári zo známych poľských masmédií ( denník Gazeta Wyborcza, Gazeta Krakowska, Zycie Warszawy, Dziennik Polska, Poľská tlačová agentúra PAP, týždenník Zycie na Goraco, turistický magazín Wasze Podróże),  ktorých sprevádzal zástupca Slovenskej agentúry cestovného ruchu vo Varšave Ing. Ján Bošnovič.

V rámci  tohtoročných MS 2011 v ľadovom hokeji, ktoré sa konajú v týchto dňoch na Slovensku, pripravila SACR  aj tento rok infocesty novinárov, ktorí na svojich poznávacích cestách Slovenskom neobíšli ani naše historické mesto.

 V rámci návštevy Bardejova zavítali do historickej radnice, v ktorej ich osobne privítal prednosta MsÚ Ing. Juraj Popjak a odborný výklad im poskytol a osobne previedol radnicou riaditeľ Šarišského múzea PhDr. František Gutek.  Po obhliadke Baziliky sv. Egídia aj s výstupom na vežu, prechádzke po Radničnom  námestí a priľahlých uličiek mestskej pamiatkovej rezervácie s hradobným opevnením, prejavili návštevníci záujem aj o obhliadku zrekonštruovaného parku na Dlhom rade s fontánou, návštevu Poľsko-Slovenského domu a Turisticko-informačnej kancelárie.

 Počas trojhodinovej návštevy v Bardejove toho stihli naozaj dosť a záverečné poďakovanie novinárov nebolo iba  zdvorilostné. Z nášho mesta boli jednoducho nadšení.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám