Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

modry_gombikOd pondelka 16.mája do nedele 22. mája 2011 sa uskutoční už po siedmykrát celonárodná dobrovoľná finančná zbierka  - Týždeň Modrého gombíka 2011.

Ide o pravidelnú celonárodnú zbierku, ktorú organizuje Slovenský výbor pre UNICEF v uliciach slovenských miest na pomoc najzraniteľnejším deťom v rozvojových krajinách, ktoré trpia podvýživou, nedostatkom zdravotníckej starostlivosti, deťom bez prístupu k vzdelaniu, či deťom sužovaným ozbrojenými konfliktami a prírodnými katastrofami.

Tohtoročný výťažok zo zbierky bude určený – na podporu vzdelania deťom v Južnom Sudáne. Zo Slovenska podporíme projekt zameraný na obnovu starých škôl, budovanie nových škôl, dovybavenie škôl vodnými a sanitačnými zariadeniami, vyškolenie učiteľov. Projekt je tiež zameraný na podporu vzdelávania dievčat.

Zbierku budú vykonávať poverení dobrovoľní koordinátori – dobrovoľníci UNICEF, centrá voľného času, Informačné centra mladých, Mládežnícke a detské parlamenty miest, školy a ďalší dobrovoľníci. Prispievať bude možné do pokladničiek UNICEF, zaslaním prázdnej SMS alebo vkladom/prevodom na účet 2629726297/1100, variabilná symbol 0311.
Zbierka je povolená Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám