Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

skm_ostravaMinulý týždeň, 11. mája 2011,  sa uskutočnila v Dome kultúry mesta Ostravy v spolupráci s Krajskou hospodárskou komorou Moravskosliezkeho kraja, Obchodno-ekonomickým oddelením veľvyslanectva SR v Českej republike a Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch prezentácia štyroch kráľovských miest Bardejov, Kežmarok, Levoča a Stará Ľubovňa za účasti českých médií.

Cieľom podujatia bolo predovšetkým priblížiť obyvateľom regiónu Ostravy turisticky atraktívne mestá východného Slovenska, pričom tri z nich sú zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO – Bardejov, Levoča, Kežmarok.

Nemenej dôležitým zámerom bolo vytvoriť priestor pre budúci rozvoj spolupráce miest a podnikateľov z Českej republiky a zo Slovenska cestou možnej spolupráce regionálnych hospodárskych a priemyselných komôr Ostravy a Prešovského samosprávneho kraja.

Pre hostí a návštevníkov bola pripravená výstava fotografií manželov Bobákovcov, ktorá dokumentuje bohatú históriu a zachované kultúrne dedičstvo týchto miest.

Otvorenie výstavy sa uskutočnilo za účasti riaditeľky Krajskej hospodárskej komory Moravskosliezkeho kraja pani Magdy Habrmanovej, obchodného radcu veľvyslanectva SR v ČR pána Ladislava Bodnára, zástupkyňou Slovenskej agentúry pre cestovný ruch pani Kláry Badínkovej, senátorky Parlamentu Českej republiky pani Evy Richterovej, zástupkyňou Ministerstva pro místni rozvoj pani Kamily Matouškovej, samotných zástupcov Slovenských kráľovských miest a ďalších významných hostí.

Pozvaným hosťom a médiám bol premietnutý film o Slovenských kráľovských mestách a boli im poskytnuté propagačné materiály všetkých štyroch miest. O príjemnú atmosféru počas výstavy sa postarala dobová hudba Komorné trio z Kežmarku. Prítomní mali možnosť ochutnať aj tradičné východoslovenské špeciality a vďaka firme Karloff, s.r.o. z Kežmarku zdegustovať aj Tatranský čaj.

Dúfame, že toto prezentačné podujatie prispeje k nárastu návštevnosti kráľovských miest zo strany českých turistov.

Viac informacii na www.royal-towns.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám