Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

bardejovicaV piatok 14.10.2011 sa v podniku Kotolňa pub v Mlynskej doline uskutočnila dlho očakávaná akcia "Bardejovica v Bratislave"

Táto akcia s dlhoročnou tradíciou, známa snáď každému Bardejovčanovi v Bratislave zaplnila tento podnik a na celej akcii sa "premlelo" cca 500 ľudí z Bardejova a východu.

O zábavu v podobe hudby všetkých chutí a hlavne pravej východniarskej zábavy sa postaral bardejovský DJ Michal Hečko a parket neostal prázdny až do rána.  Polnočná tombola potešila výhercov krásnymi cenami, ktoré venovali primátor mesta za Mesto Bardejov a ďalší sponzori (XAWAX, Prvá stavebná sporiteľňa), ktorým organizátori srdečne poďakovali.

 

Počas celej akcie bola premietaná prezentácia o kráľovskom meste Bardejov a spomienky na predchádzajúce "Bardejovice". Podľa slov jedného z organizátorov tohto podujatia Martina Karvaša, bola táto akcia hodnotená ako veľmi vydarená,  nesúca sa vo skvelej atmosfére, čo potvrdzuje aj drvivá väčšina ohlasov na ňu.

Podobná akcia sa uskutoční pre všetkých nielen Bardejovčanov 11. 11. 2011 v Prahe už tradične v podniku Blanica, na ktorú organizátori srdečne pozývajú

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám