Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

bardejov_posterPred rokom svojim hlasovaním rozhodli účastníci ankety na webovom portáli www.slovakregion.sk o tom, že mesto Bardejov bolo najkrajšie mesto na Slovensku za rok 2010.            V poradí za Bardejovom skončili druhý Prešov a tretí Senec.

Koncom uplynulého mesiaca opäť prišla mimoriadna správa o tom, že titul Najkrajšie mesto Slovenska za rok 2011 podľa výsledkov tohtoročnej ankety patrí opäť kráľovskému  mestu, ktoré je  zapísané v Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO a je to náš Bardejov.

Podľa  oficiálnych  výsledkov,  zverejnených   na portáli vyhlasovateľa ankety  v konečnom umiestnení miest, patrí Bardejovu prvé miesto s 35 491 odovzdanými hlasmi, na druhom mieste je mesto Štúrovo s rozdielom v počte hlasov 8 228 a tretí Trenčín dostal 22 922 hlasov.

Aj touto cestou Magistrát mesta Bardejov vyslovuje poďakovanie za všetky hlasy, ktoré dostalo mesto Bardejov od jeho občanov, návštevníkov a obdivovateľov.

Súťaž o Najkrajšie mesto a obec Slovenska na tomto webovom portáli prebiehala od 1. apríla do 31. októbra 2011, kde  po registrácii sa mal možnosť do nej zapojiť každý, kto má prístup na internet a mohol svoj hlas odovzdať ľubovoľnému slovenskému mestu,  či obci.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám