Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

suburbiumDňa 23.11.2011 popoludní sa na Mestskom úrade v Bardejove uskutočnilo  pracovné rokovanie, na ktorom sa zúčastnili primátor mesta MUDr. Boris Hanuščak, prednosta mestského úradu Ing. Juraj Popjak, poverený zástupca komisie pri americkej vláde na ochranu amerického kultúrneho dedičstva v zahraničí Emil Fish a  Giora Solar, zástupca ICOMOS-u v oblasti riadenia lokalít svetového dedičstva.

Predmetom rokovania boli možnosti financovania obnovy a rekonštrukcie Židovského suburbia na ulici Mlynská v Bardejove a otázky spojené s vybudovaním pamätníka obetiam holokaustu v parku pri Židovskom suburbiu.

Na pracovnom rokovaní boli zhodnotené doteraz vykonané prípravné práce so zameraním na oblasť zmluvných vzťahov, ktoré prebiehajú na úrovni určených zástupcov obidvoch partnerov. V príprave výstavby pamätníka holokaustu prebieha stavebné konanie, pričom jeho ukončenie sa očakáva v mesiaci apríl 2012

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám