Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

cyril-metodKaždoročne si 5. júla  pripomíname slovanských vierozvestov Konštantína a Metoda, ktorí zostavili slovanské písmo (hlaholiku) a preložili do staroslovienčiny liturgické a biblické texty. Svätí Cyril a Metod boli vyhlásení za spolupatrónov Európy.

V Bardejove na deň 5. júla 2012 (štvrtok) od 17 – tej  hodiny sú pripravené  v poradí už XVII. Cyrilometodské slávnosti ekumenickej jednoty v amfiteátri na Rhodyho ul.

Svojimi spevmi sa verejnosti predstavia: Matičný spevokol zo Zborova, Evanjelický spevácky zbor Egídius z Bardejova, Pravoslávny cirkevný zbor prep. Serfína Sarovského a svätých apoštolov Cyrila a Metoda z Bardejova a Gospelová skupina Nádej.

Toto kultúrne podujatie pre širokú verejnosť pripravilo Hornošarišské osvetové stredisko v Bardejove, oblastná rada Matice Slovenskej v Bardejove, dekanáty kresťanských  cirkví v Bardejove, Úrad Prešovského samosprávneho kraja a Mesto Bardejov.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám