Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

kulturhaus_logoEšte pred mesiacom 15. júna 2012 sa uskutočnila  v areáli priestorov  Zimného štadióna na ul. Kutuzovovej v Bardejove akcia za prítomnosti hokejistov klubu Bemaco HC 46 Bardejov „Otvarak.“

Aj vďaka podpore myšlienky zo strany Mesta Bardejov a následnej spolupráce  pri realizácii projektu Bemaco:kulturHaus sa vytvorila  platforma pre kreatívnych ľudí odštartovaná vyššie spomínaným podujatím.

Realizátori projektu veria, že aj v spolupráci s ďalšími partnermi projektu budú  prinášať pozitívne impulzy pre talent a kreatívny potenciál mladých ľudí.

Akcia „Otvarak“ bola pilotnou akciou  pripravovaného projektu BEMACO:kulturHaus, ktorý ponúka priestory zimného štadióna nielen hokeju, ale aj kultúre.

BEMACO:kulturHaus plánuje dotiahnuť na zimný štadión kultúru vo forme koncertov, workshopov, divadiel, tanca, filmu a iných kultúrnych a kreatívnych aktivít, a s príchodom novej hokejovej sezóny, aby kultúra na zimnom štadióna pomáhala prioritne hokeju.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám