Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Počas letných horúcich dní pre obyvateľov a návštevníkov nášho mesta iste patrilo aj posedenie pri fontánach.

Pri tej azda najatraktívnejšej a  najobdivovanejšej fontáne v Bardejove, ktorou je  fontána v Promenádnom parku vyčarovali jej hudobné a po zatmení  aj kúzelné farebné tóny  vždy príjemnú atmosféru na oddych. Táto fontána pripomína bývalý Mlynský náhon a bola súčasťou revitalizácie zóny na ul. Dlhý rad v blízkosti mestskej pamiatkovej rezervácie.

Ďalšia nemenej zaujímavá v Bardejove je aj nová fontánka na zrekonštruovanej ul. Dlhý rad, fontána v Parku Aloisa Jiráska pred Gymnáziom L. Stockela a mini fontánka v  parku pred kláštorným kostolom.

Všetky tieto fontány budú odstavené z dôvodu nadchádzajúcej zimnej sezóny, bude sa demontovať technologická časť a vypustí sa voda. Fontány sa zazimujú a budú čakať do ďalšieho ich spustenia. Oficiálne je to plánované na 1. máj 2013, ale  v prípade priaznivých vhodných klimatických podmienok sa budú môcť spustiť aj skôr.

Novinkou je, že v  Promenádnom parku pribudne informačný panel, ktorý bude upozorňovať na zákaz vstupu psov do zóny blízkej detského ihriska. Navyše,  budú pri tomto paneli umiestnené mikroténové sáčky a kartónové lopatky na zber psích exkrementov tak, aby boli vytvorené dostatočné podmienky, aby okolie fontány bolo čisté a je už len na návštevníkoch parku a majiteľoch psov, ktorí do parku chodia na ako dlho bude toto okolie udržiavané v čistote.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám