Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

          Mesto Bardejov, Komunitná nadácia Bardejov a OZ Different Vás pozývajú na Mikulášske a Vianočné trhy, ktoré sa slávnostne otvoria dňa 5. decembra na Radničnom námestí. Samotné otvorenie trhov bude sprevádzané vítaním Mikuláša, Deda Mráza a Santa Clausa a rozsvietením vianočného stromčeka s ohňostrojom.

         V poradí už 6. ročník Mikulášskych a Vianočných trhov sa organizuje tento rok v pracovných dňoch od 5.12.2012 do 21.12.2012, pričom miestom  konania bude Radničné námestie v Bardejove v priestoroch pri starobylej mestskej radnici a pod lipami. Námestie bude skrášľovať aj nová vianočná výzdoba.

         Mikulášske a Vianočné trhy budú zamerané na predaj tovaru a poskytovanie služieb  spätých najmä so zimou a  Vianocami. V predajných stánkoch budú trhovníci ponúkať výrobky z dreva, keramiky,  vosku, medovníky, darčekové predmety a pod. Nebudú chýbať ani stánky s občerstvením, v ktorých predajcovia budú ponúkať varené víno, grog, medovinu, pečené klobásy, trdelníky a mnohé ďalšie špeciality.

         Predaj  tovarov  a  poskytovanie  služieb  bude realizovaný  v  predajných  zariadeniach (stánkoch), ktoré má k dispozícii mesto Bardejov, ale aj z vlastných stánkov, ktoré si zabezpečuje a má k dispozícii predávajúci. Prevádzkový čas trhov je stanovený od 10.00 do 20.00 hod.

         Počas Mikulášskych a Vianočných trhov prichystalo oddelenie kultúry MsÚ v Bardejove bohatý kultúrny program, na ktorom by mali participovať napr. Súkromná ZUŠ Kesel, The Bee Girls, Hudobná skupina Šnúrka, Sami – Sebe, SZUŠ Košice, detašované pracovisko Bardejov, ZUŠ M. Vileca. Zaujímavosťou bude aj čítanie vianočných príbehov a zvyklostí.

        Všetci ste srdečne vítaní.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám