Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

premeny v case 2012V Poľsko – slovenskom dome na Radničnom námestí v Bardejove od 19. 12. 2012 trvá už po tretíkrát výstava fotografií „Premeny Bardejova“. 

            Výstava je obohatená o nové zaujímavé snímky zo súkromných zbierok. Už len na fotografiách je možné vidieť staré neexistujúce ulice Bardejova a ich premeny. V galérii PSD je tentokrát aj osobitný kútik venovaný rodine fotografov Divaldovcov. 

Karol Divald bol priekopníkom fotografie a svetlotlače vo vtedajšom Rakúsko – Uhorsku. Dynastia Divaldovcov prevádzkovala ateliér vyše 100 rokov, počínajúc obdobím pred rokom 1863 a končiac smrťou vnuka Karola v roku 1968. Takáto trojgeneračná plodná práca  v oblasti fotografov nemá na Slovensku obdobu.            

Výstava potrvá do 28. januára 2013.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám