Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

V rámci dňa bezpečného internetu (5. 2.) už tri roky sú na Slovensku prezentované unikátne rozprávky o bezpečnom internete, OVCE.sk, ktoré deti učia, ako sa vyhnúť nástrahám internetovej a mobilnej komunikácie.

Tento rok nezisková organizácia eSlovensko spolu so Slovak Telekom, a. s. predstavila tri nové časti animovaných rozprávok, ktoré sa tentoraz venujú citlivým témam ako sexuálne obťažovanie na internete, sexting, zverejňovanie profilových fotografií či zodpovedné používanie internetu.

Rozprávky dostali názov Fotoalbum, ObťažovanieZodpovedne a po prvýkrát boli uvedené aj s audiokomentárom pre nevidiacich. Nahovorili ich známe tváre z televíznych obrazoviek a existujú aj vo verzii v posunkovom jazyku pre Nepočujúcich. Rozprávky sú mimoriadne úspešné aj v zahraničí – doposiaľ boli preložené do 22 jazykov, ako napríklad čínština, vrátane jazykov krajín Európskej únie.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám