Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Do celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií sa v sobotu 18. mája v tomto roku zapojí opäť aj  Šarišské múzeum v Bardejove a ďalších sedem kultúrnych zariadení v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja.

V Bardejove, v Šarišskom múzeu organizátori pozývajú od  18, 30 hod. do vily  Rákoczi v Bardejovských Kúpeľoch  a účastníci sa dozvedia ako vzniká zbierka, expozícia a čo znamená slovo depozitár. Od 20. 30 hod začne zaujímavá nočná prehliadka skanzenu, v ktorom budú objekty pre túto príležitosť osvetlené klasickým spôsobom ako v minulosti. V renesančnej radnici na Radničnom námestí sa budú od 19. – 22. hodiny konať organizované vstupy s výkladom a divadelné predstavenie „Hra o Bardejovských dukátoch.“

Naposledy zobrazené

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám