Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

prezentacia mesta v usaMesto Bardejov v rámci svojich marketingových aktivít využíva rôzne formy propagácie a prezentácie.

Aj nedávna cesta pána Humeníka zo Zborova do USA bola tou, ktorá umožnila prezentovať najkrajšie mesto na Slovensku  v niektorých mestách ním navštívenej krajiny.

            Počas mesačného pobytu, v rámci ktorej okrem iného pri návšteve Jankolovej knižnice a Slovenského múzea v  meste Danville v štáte Pennsylvánia bolo do zbierkového potenciálu uvedených zariadení odovzdané DVD prezentácia „Bardejov – Mesto za hradbami“

DVD prezentácia „Bardejovské Kúpele“ a súčasne bola obohatená aj o monografiu „Zborov - Dejiny obce a makovického panstva“  a CD Matičného spevokolu Zborovčan.

Knižnicu a múzeum navštevujú prevažne potomkovia Slovákov žijúcich  v Amerike, ktorí sa zaujímajú o slovenskú históriu, ale aj súčasnosť. Zaujímavosťou je aj fakt, že riadieľkou tejto knižnice je  pani M. Catherine Labouré Bresnock, SS.C.M. , ktorej predkovia pochádzali z okresu Bardejov (obec Mokroluh).

Viac informácii o Jankolovej knižnici a Slovenskom múzeu nájdete aj na www.jankolalibrary.sscm.org.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám