Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

hasicska sutaz 2013V sobotu 21.9.2013 sa na Radničnom námestí uskutoční 1. ročník hasičskej súťaže o POHÁR PRIMÁTORA MESTA BARDEJOV so začiatkom o 10.00 hod. Na súťaži by sa malo predstaviť 51 tímov a kategóriách muži a ženy. Do Bardejova zavíta aj víťaz  Slovenského Superpohára 2012 DHZ Podvysoká z okresu Čadca.

         V priebehu tohto podujatia by malo dôjsť k podpisu  Memoranda o spolupráci medzi Krajským výborom Dobrovoľnej požiarnej ochrany Prešov a Prešovským samosprávnym krajom. Memorandum podpíšu predseda KV DPO PREŠOV Marián Rušin a predseda PSK MUDr. Peter Chudík.

        Návštevníci tohto podujatia určite neoľutujú, ak prídu na Radničné námestie aj s deťmi. Nielen že uvidia hasičský útok a rôzne druhy požiarnej techniky, ale počas celej súťaže sa môžu tešiť aj na  detské atrakcie, ktoré pre ne pripravili organizátori súťaže.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám