Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísané do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Dnes (17. júla 2020) prijal primátor mesta Boris Hanuščak nového dekana rímskokatolíckej cirkvi v Bardejove Mareka Kreheľa.

V neformálnom rozhovore, ktorý bol pozitívne poznamenaný vzájomnou úctou a rešpektom hovorili o budúcej spolupráci dekanátu so samosprávou najmä na šírení ekumenizmu a vzájomného rešpektu medzi obyvateľmi nášho mesta, ako aj nutnosti pokračovania vo vzájomnom vzácnom a vyváženom dialógu, ktorý obohacuje všetkých. Vdp. Marek Kreheľ je nástupcom vdp. Pavla Martona, ktorého misia sa v Bardejove ukončila v predchádzajúcich dňoch.    

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-07-17, 14:18  marek.duleba@bardejov.sk 

Prihláste sa na odber

Najblišie udalosti

15 dec 2023
08:00 - 17:00
VIANOčNé TRHY
05 dec 2023
15:00 - 18:00
Oslavy Mikuláša 2023

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám