Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

PoshtaVčerajší deň (1. jún 2010) bol  jedným z prelomových dní v histórii bardejovskej hlavnej pošty, minimálne za posledných 40 rokov. Po dlhých desaťročiach prevádzky v doterajších (pre dnešnú dobu už v nevyhovujúcich priestoroch) dostali jej zamestnanci, obyvatelia mesta i  návštevníci konečne  poštu, ktorá zodpovedá veľkosti Bardejova i letopočtu, ktorý píšeme.

 

Na slávnostnom otvorení  prevádzky Pošty Bardejov 1 sa zúčastnilo mnoho hostí, ktorí zastupovali ústredné štátne orgány, mestskú samosprávu, štátnu správu, Slovenskú poštu i súkromnú spoločnosť Xawax, v priestoroch ktorej sa nová poštová prevádzka nachádza. Za všetkých spomeňme aspoň niekoľkých, ktorí majú prevádzku pôšt priamo vo svojej kompetencii alebo sa ich táto problematika nejakým spôsobom dotýka. Okrem Dušana Švantnera, štátneho tajomníka Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR, Libora Chrásta, generálneho riaditeľa a predsedu Predstavenstva Slovenskej pošty, a. s. a Alexandra Sulína, vedúceho pošty Bardejov 1, sa na otvorení pošty zúčastnil aj primátor mesta Bardejov Boris Hanuščak a majiteľ spoločnosti Xawax Ondrej Bartoš.

 

Po príhovoroch, prestrihnutí pásky a slávnostných prípitkoch nasledovala obhliadka nových priestorov pošty, ktorá je súčasťou (momentálne rozostavaného polyfunkčného objektu spoločnosti Xawax.

 

Niekoľko faktov o novej pošte

V nových priestoroch bardejovskej hlavnej pošty na Dlhom rade, ktorá od včerajšieho poludnia slúžia  verejnosti, je k dispozícii 10 priehradkových pracovísk (8 univerzálnych, 1 balíková a 1 spoločná priehradka Poštovej banky) a 350 poštových schránok, tzv. P.O. Boxov. Okrem neodmysliteľných písacích pultov a komerčne ladených vitrín „postshopu“ je k dispozícii aj niekoľko pohodlných kresiel, ktoré môžu využiť klienti ak ich pri čakaní v rade rozbolia nohy. V prípade manipulácie s väčším obnosom peňazí pošta vytvorila „diskrétnu miestnosť“ pre klienta a pracovníka pošty. Samozrejme, že celý priestor je monitorovaný kamerovým systémom. Okrem zvýšenia komfortu pre zákazníkov sa zlepšilo aj pracovné prostredie zamestnancov, ktorí dostali nové šatne, toalety a sprchovacie kúty.

Bardejovská verejnosť si ale bude musieť na istý čas zvyknúť, že vstup na poštu nebude   z Dlhého radu, ako doteraz, ale z Kelerovej ulice cez priechod, ktorý sa nachádza  vpravo od evanjelickej fary. Tento stav potrvá dovtedy, kým sa neukončia nevyhnutné stavebné práce na celej budove, ktorá bude súčasťou veľkého polyfunkčného komplexu vyššie uvedenej súkromnej spoločnosti.  Čo sa týka otváracích hodín, pošta je otvorená denne (okrem nedele a štátnych sviatkov) v čase od 7. hod. do 18. (pondelok -  piatok) a od 8. 30. do 10. 30. hod (sobota).

Najblišie udalosti

07 okt 2023
19:00 - 22:00
KLIMAKTÉRIUM 1
28 sep 2023
19:00 - 21:00
SILNÉ REČI - STAND UP
14 nov 2023
18:00 - 21:00
Na srdci mi hraj
07 sep 2023
08:00 - 17:00
Výstava Naiva Art Kult_ Srbsko

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám