Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Je mimoriadne radostné konštatovať, že uvoľňovanie pandemických opatrení prináša nové impulzy aj do života seniorov: kovidom hádam najohrozenejšia skupina našich obyvateľov tak opäť raz dokázala, že žiadna nepriazeň osudu ich nemôže zastaviť v ich snažení viesť aktívny život aj vo vyššom veku !

Mestská petangová súťaž, ktorá sa konala vo štvrtok 22. júla t.r. vo vonkajších  priestoroch Seniorcentra na Toplianskej ulici bola vynikajúcou príležitosťou sa opäť, po dlhšom čase stretnúť, porozprávať sa a súťažiť. Pozvanie prijalo dovedna 14 tímov, reprezentantov zariadení poskytujúcich služby seniorom, pričom nielen tých, ktoré sú zriadené samosprávou, ale aj privátnych.

U nás pomerne málo známa, ale fyzicky nenáročná súťaž v petangu zaujala, dokázala hráčov nadchnúť a bolo to aj patrične vidno.

A hoci aj výsledky sú dôležité, oveľa dôležitejšie je však iné: pocit spolupatričnosti, radosti zo stretnutí, možnosti byť spolu a spoločne stráviť deň, radosť zo života ako takého sa zo súťažiacich preniesla aj na organizátorov, či zástupcov samosprávy a prítomných hostí – a o to išlo v prvom rade !      

 

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2021-07-22, 12:14  marek.duleba@bardejov.sk

Najblišie udalosti

12 máj 2022
17:00 - 17:00
VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ - WACLAW BUGNO /PL/
19 máj 2022
19:00 - 22:00
Zdena Studenková - One woman show

 

sms informacie

 

ukrajina

 

norske fondy

 

partnerske mesta

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturny mesacnik

 

kultura

 

covidTEL

 

kulturaAPP

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám