Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

V súčasnosti sa projekt značenia cyklotrasy preklopil do druhej polovice jeho realizácie, ktorá má byť ukončená do septembra 2014.

Pripomíname, že v rámci projektu „Spoznávajme poľsko-slovenské pohraničie zo sedla bicykla – II.“ boli ukončené v súlade s časovým harmonogramom nasledujúce aktivity:

  • vypracovanie zjednodušenej projektovej dokumentácie cyklotrasy,
  • schvaľovací proces pre cyklotrasu - pridelením evidenčného čísla cykloturistickej trasy,
  • príprava a tlač propagačnej príručky k cyklotrase – v slovenskej a poľskej mutácii.

Dňa 30.5.2014 dopoludnia sa uskutočnila obhliadka a vytýčenie odpočívadla v Bardejovskej Novej Vsi za účasti projektanta, štatutárneho zástupcu dodávateľa a zástupcov mestského úradu. Odpočívadlo bude situované v katastri mestskej časti Bardejovská Nová Ves smerom na obec Andrejová, ako doplnenie už existujúcej cyklotrasy na úseku Bardejov – Jaslo (PL).

Prístrešok o základných rozmeroch 3,6 m x 4,2 m bude z drevenej konštrukcie so sedlovou asymetrickou drevenou strechou z krokiev. Následné bude doplnené drevenými masívnymi stolmi, lavicami a kovovou obručou pre kotvenie odpadkového koša. Okrem toho ku prístrešku pribudnú prvky drobnej infraštruktúry. Osadí sa infotabuľa s mapami a podrobnými základnými textovými informáciami o regióne a stojan na bicykle.

Drobná infraštruktúra, ktorá sa vďaka projektu vybuduje, bude slúžiť nielen cyklistom a turistom, ale aj ako oddychové miesto pre širokú verejnosť. 

 

 

 

 

spozn sl pl pohranicie jaslo

__________________________________________________________________________

„Tento projekt bol podporený z rozpočtovej kapitoly Ministerstva dopravy, výstavby

a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky“

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám