Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

V rámci projektu „Umelecké námestia pohraničia Bardejov a Krosno“ sa v dňoch od 25. do 27. júla 2014 na Radničnom námestí v Bardejove uskutočnil Medzinárodný maliarsky plenér s názvom „Farebné centrum“ za účasti slovenských a poľských umelcov. Témou  podujatia boli pamiatky Bardejova a jeho zákutia. Maliarsky plenér v Bardejove sa uskutočnil vďaka spolupráci Mesta Bardejov a Hornošarišského osvetového strediska (HOS)

.  Obrazy jednotlivých maliarov, ktoré boli vytvorené vďaka tomuto projektu si mohla verejnosť pozrieť v nedeľu 27. júla popoludní v Promenádnom parku pri fontáne. Na prezentácii vytvorených obrazov  sa zúčastnil aj primátor mesta Bardejov MUDr. Boris Hanuščak spolu s riaditeľom HOS Mgr. art. Jurajom Bochňom.  

        Cieľom podujatia bolo vytvorenie a  prezentácia diel našich a poľských umelcov netradičným spôsobom, na voľnom priestranstve. Galérie a výstavné siene tak nahradilo prírodné prostredie v parku pri fontáne. Okrem výtvorov účastníkov maliarskeho plenéra mohli návštevníci podujatia obdivovať aj maľbu na sklo, sviečky, textil, umeleckú čipku a šperkárstvo. Pre deti boli k dispozícii tvorivé dielne a maľba na tvár.

                

        Ten, kto v nedeľu popoludní navštívil Promenádny park, určite neoľutoval. Zaujímavý maliarsky plenér bol obohatením pre jeho účastníkov i pre obdivovateľov ich umenia.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám