Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

V súvislosti s pripravovaným predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ vyhlásilo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí dotačnú výzvu v oblasti medzinárodných vzťahov a zahraničnej politiky SR zameranú na SK PRES.

Ambíciou ministerstva je, aby SK PRES bolo vlastníctvom širokej verejnosti. Zámerom je preto osloviť ľudí rovnomerne naprieč slovenskými krajmi a mestami a ponúknuť im možnosť participovať na predsedníctve prostredníctvom účasti na verejno-vzdelávacích podujatiach, seminároch, konferenciách, workshopoch a ďalších formátoch verejných aktivít.

Interaktívnou a zábavnou formou im priblížiť témy spojené s Európskou úniou aj so slovenským predsedníctvom ako takým.

Dotačná schéma je finančným nástrojom na podporu podujatí, ktoré zapoja širokú verejnosť do SK PRES a zvýšia informovanosť o predsedníctve v slovenských regiónoch. Schéma je určená pre organizácie s ambíciou zapojiť sa do slovenského predsedníctva verejnosť naprieč Slovenskom, priniesť SK PRES do regiónov.

Všetky informácie o výzve, odpovede a najčastejšie kladené otázky nájdete na:

http://www.mzv.sk/europske_zalezitosti/predsednictvo_v_rade_eu-grantova_schema_predsednictva_pre_mimovladne_organizacie_a_skoly

Posledný termín na predkladanie žiadostí je 11. marec 2016.

 

Zverejnil: Elena Volčkovová, Ing., 2016-02-23, 16:15, elena.volckovova@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám