Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

IMG 3589 IMG 3604 IMG 3611 IMG 3615 IMG 3619 IMG 3624 IMG 3626 IMG 3689

Tri slová, tri obyčajné slová... A predsa čarovná atmosféra...

     Chcete vedieť ktoré? Anjel, čert a Mikuláš. Tieto osoby neodmysliteľne patria k jedinému dátumu, ktorý obľubujú hlavne tí najmenší. Šiesty december sa od nepamäti slávi ako deň sv. Mikuláša, ktorý obdarúval deti, čo poslúchali. Každý z nás „násťročných“ si určite spomína na čistenie čižmičiek a čarovnú atmosféru noci z 5. na 6. decembra. Každý z nás čakal, či sa čižmička naplní sladkosťami, alebo tam nájdeme varešku, aby sme sa lepšie správali.

 

     Aby sme úsmev na detských tvárach vyčarili aj v našej škole, rozžiarili stromček, organizujeme pre naše deti Mikuláša. Ani tohto roku sme neotáľali a po chodbách Základnej školy Bartolomeja Krpelca chodil celkom „fešák“ Mikuláš spolu s nádhernými pomocníkmi-anjelikmi a nezbedným čertom, ktorý mnohým detičkám spôsobil „ťažkosti“. Hneď zrána privítali Mikuláša naši prváci,  ktorí si pre neho pripravili básne, piesne, rečňovanky i maľované výkresy a pomohli mu zložitým čarovným zaklínadlom rozsvietiť náš malý vianočný stromček, lebo ten velikánsky na našom dvore rozsvecovali deti z ŠKD tesne pred zotmením so svojimi vychovávateľkami. Za mikulášske balíčky v mene detí ďakujeme Rade rodičov, ktorí sa postarali o „sladké pokušenie“.

     Keďže náš Mikuláš, čert a anjelici boli trošku neskôr narodení, zvládali pobehať aj iné organizácie, stihli pozdraviť nášho pána primátora MUDr. Borisa Hanuščaka, ktorého vyrušili z bežného rokovania a podľa nás sa celkom potešil, no neobišli ani vedúceho odboru školstva, pána Mgr. Reného Semanišina. Takéto spestrenie ich dnešného programu bolo skôr milým pozastavením v našom uponáhľanom svete.

     Vidieť šťastné úsmevy detí je možno viac ako odmena finančného charakteru.

Mgr. Iveta Makarová, ZRŠ

Zverejnil: Miroslav Vančík, PhDr., 2016-12-12,14:25, miroslav.vancik@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám