Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

bardkontakt 2017V úvode jarmočného týždňa 21. 8. – 22. 8. 2017 sa už tradične na Mestskom úrade

v Bardejove stretli odborníci na jubilejnom 25. ročníku vedeckej konferencie Bardkontakt 2017, ktorá je zameraná na problematiku pamiatkovej starostlivosti.    

Pri tejto príležitosti primátor mesta odovzdal aj ocenenia zástupcom inštitúcií, ako aj zástupcom mesta Bardejov, ktorí sa zaslúžili o vysokú odbornú úroveň a organizáciu tejto výnimočnej akcie od jej vzniku až po súčasnosť.

Hlavnou témou vedeckej konferencie bola tento rok téma „Pamiatky a pamiatkové územia v rozvojových programoch obcí a regiónov“. Vedeckej konferecie sa zúčastnilo počas dvoch dní viac ako 100 účastníkov, medzi ktorými boli aj prednášatelia z Poľska, Česka a Ukrajiny.

V rámci programu konferencie absolvovali jej účastníci aj zaujímavú exkurziu - obhliadku dreveného kostolíka v Hervartove.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám