Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

okoloslovenska 2019 02Počas prvého súťažného dňa cyklistických pretekov Okolo Slovenska 18. septembra budú mať Bardejovčania jedinečnú šancu vyskúšať si trať súťažnej časovky v rámci sprievodného podujatia Energia na kolesách. Kto má záujem zúčastniť sa  cyklojazdy pre verejnosť môže sa zaregistrovať 18. septembra v čase od 11,30-13,45 hod. na Radničnom námestí. Štart 7,4 km dlhej cyklojazdy je naplánovaný v ten istý deň o 14,00- tej hodine. Súčasťou podujatia bude občerstvenie pre každého účastníka, meranie glykémie, konzultácie s diabetológom a výživovým poradcom.

    Cyklojazda pre verejnosť bude tohto roku venovaná podpore boja proti diabetesu mellitus, ľudovo nazývanému cukrovka.

Medzinárodné preteky Okolo Slovenska budú toho roku špeciálne aj v tom, že sa popri rekordnom počte piatich World tímov po prvý krát predstaví aj profesionálny tím zložený z cyklistov - diabetikov – Team Novo Nordisk. Aj na Slovensku chcú dokázať, že sú schopní dosahovať rovnako veľké výsledky ako zdraví športovci. V tíme Novo Nordisk sa predstaví Charles Planet, ktorý bol zo začiatku niekoľko etáp najlepším vrchárom na Okolo Poľska. Spolu s ním uvidíme i Maďara Petra Kusztora, ktorý sa už na našich pretekoch v minulosti predstavil päťkrát v rôznych iných tímoch.

Ich účasť inšpirovala organizátorov pretekov Okolo Slovenska, aby spolu s pacientskymi organizáciami a lekárskymi spoločnosťami pripravili pre verejnosť podujatie upozorňujúce na rastúci problém diabetu a prezentujúce pohyb ako jeden z najúčinnejších spôsobov prevencie vzniku a zvládania diabetu.

Oficiálny štart súťažnej časovky je naplánovaný o 15,30 hod. so štartom a cieľom na Radničnom námestí.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám