Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Len pred malou chvíľou skončilo zasadnutie Mestského krízového štábu v Bardejove (MKŠ), ktoré zvolal primátor Boris Hanuščak a ktoré sa zaoberalo jedinou vecou: škandalóznymi letákmi, ktoré boli v uplynulých hodinách distribuované doteraz neznámymi osobami do schránok obyvateľov mesta. Leták má titulok „Pozor výpadok kúrenia a dodávky teplej vody !(nami ponechané bez úprav) a opisuje katastrofickú situáciu, ktorá môže nastať v súvislosti s úpadkom spoločnosti Arca Capital Slovakia, výlučného vlastníka spoločnosti TeHo Bardejov. Táto spoločnosť je dodávateľom tepla a teplej úžitkovej vody pre tisícky Bardejovčanov.

Vedenie samosprávy, MKŠ a všetky kompetentné orgány dôrazne upozorňujú, že ide o informácie, ktoré sa absolútne nezakladajú na pravde, majú za cieľ destabilizovať celkovú situáciu v meste a podľa slov primátora „sú prejavom neskutočného hyenizmu, najmä v čase nepriaznivo sa vyvíjajúcej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19“. Nech už by sa situácia okolo spoločnosti Arca Capital Slovakia vyvíjala akokoľvek, samospráva Bardejova má všetky prostriedky na to, aby zabezpečila bezproblémové vytápanie domov a bytov: spoločnosť BARDTERM predsa kedykoľvek môže prejsť na vykurovanie plynom. Kotolne i rozvody sú mestské, nikdy neboli predmetom predaja a dôsledky, ktoré sú opísané v letáku sú úplným nezmyslom !

Samospráva preto už v najbližších dňoch podá trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za šírenie poplašnej správy a bude očakávať razantné kroky zo strany orgánov činných v trestnom konaní.

Nevylučuje však, že podobné letáky sa môžu objavovať aj naďalej: chce preto vyzvať občanov, aby akékoľvek podobné prejavy, akékoľvek iné poplašné správy nahlasovali na Mestskej polícii (MsPO).

Žijeme naozaj v zvláštnej dobe...Chceme vás preto vyzvať, aby ste verili iba overeným, oficiálnym správam, nie paškvilom, ktoré sledujú jediný cieľ – rozvrátiť a destabilizovať aj beztak napätú situáciu, spôsobenú šírením ochorenia COVID-19.

120276574_4334553543261539_4731254370517916645_o.jpg

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-09-26, 17:33  marek.duleba@bardejov.sk 

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám