Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Dnes (22.10.2020) v Bardejove opätovne zasadal mestský krízový štáb (MsKŠ). Počas rokovania bolo zosumarizované plnenie úloh, ktoré sú na samosprávu kladené v súvislosti s víkendovým testovaním na COVID-19: prakticky všetky boli splnené, alebo sú v plnení. Podľa posledných informácií nastali dve významnejšie zmeny – v prípade odberného miesta v Základnej škole s materskou školou na ulici Pod Papierňou bude toto situované do priestorov telocvične. K tomuto rozhodnutiu, ktoré bolo odkonzultované s predstaviteľmi ministerstva obrany samospráva dospela na základe požiadaviek rodičov detí, ktoré navštevujú materskú školu. Druhou zmenou je, že sa mierne upravuje doba trvania: to síce bude prebiehať v čase od 08.00 do 20.00 hod., ale s prestávkou na dezinfekciu od 12.00 do 13.00 hod.!

Krízový štáb chce ešte raz vyzvať všetkých, ktorí sa dobrovoľne rozhodnú dať sa otestovať, aby dodržiavali hygienicko-epidemiologické nariadenia, boli obozretní, disciplinovaní a ohľaduplní k ostatným !   

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-10-22, 16:43  marek.duleba@bardejov.sk 

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám