Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Milí priatelia,

dnes, na Štedrý deň, presne napoludnie doputovalo do Bardejova Betlehemské svetlo ako symbol Vianoc, symbol čistoty a nádeje, života a očisty. Po minulé roky boli svedkami jeho príchodu desiatky, ak nie stovky ľudí – tohto roka prišlo skromne, bez fanfár a pompéznosti, ale o to úprimnejšie a akési „čistejšie“, zbavené pozlátka komercionalizácie. Všetko to spôsobil koronavírus, ktorý je všadeprítomný, hrozí vysokými počtami nakazených i tých, ktorí mu podľahli...

Nechceli sme porušovať nariadenia a predpisy, nechceli sme zhromažďovať ľudí, nechceli sme – nedaj Boh – vyvolávať paniku: chceli sme však, aby ani tento rok v našom meste nechýbalo. Umiestnili sme ho k Betlehému na Radničné námestie: odtiaľ si ho správcovia jednotlivých cirkevných spoločenstiev rozvezú do svojich chrámov, možno aj medzi veriacich.

Žijeme nedobrú dobu: nech teda Betlehemské svetlo bude aj pre vás nádejou, že táto nepriaznivá doba raz skončí, že všetko je pominuteľné a že jeho plameň zaženie všetku tmu vôkol nás, i v nás...Krásne a pokojné Vianoce, priatelia !        

20201224_115657a.jpg

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-12-24, 12:34  marek.duleba@bardejov.sk 

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám