Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

NarcisTento piatok (16. apríla) prebehne na Slovensku ďalší ročník „Dňa narcisov“, ktorý každoročne vyhlasuje Liga proti rakovine. Hlavným zmyslom tejto dobrovoľnej finančnej zbierky, ktorá sa uskutoční už po 14-krát, je pomoc ľuďom s onkologickým postihnutím. Tých na Slovensku každým rokom značne pribúda, pričom veková hranica prejavenia sa ochorenia klesá stále do nižších ročníkov.

 

Svoju solidaritu s chorými môžu ľudia vyjadriť viacerými spôsobmi: zakúpením si živého alebo symbolického narcisu v podobe odznaku od dobrovoľníkov z radov študentov, ktorí sa v ten to deň budú pohybovať v uliciach mesta, poslaním SMS-správy v hodnote 1 eura na číslo 848 (v termíne do 20. apríla), prípadne prispením priamo na účet zbierky.

 

Tohtoročný „Deň narcisov“ sa bude v Bardejove niesť aj v podobe benefičného koncertu, ktorý sa so začiatkom o 18. hod. uskutoční v koncertnej sále Základnej umeleckej školy (ZUŠ) Michala Vileca. Na tomto koncerte, ktorý pripravila bardejovská pobočka Ligy proti rakovine, Mesto Bardejov prostredníctvom oddelenia kultúry MsÚ a ZUŠ M. Vileca, sa predstaví prvá „slovenská superstar“ Katka Koščová a bardejovská pop-rocková skupina DIP.  Svojím vystúpením program koncertu obohatia aj žiaci a pedagógovia ZUŠ M. Vileca a ZUŠ Kesel z Bardejova. Projekt mediálne podporila Bardejovská televízna spoločnosť a občianske združenie Art Bard. Vstupné na koncert je dobrovoľné, ako výraz vďaky bude každý návštevník odmenený narcisom.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám