Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Pravá krása ženy nie je v jej postave, v spôsobe oblečenia, v šatách, ktoré nosí alebo štýle jej účesu. Krásu ženy vidno v jej očiach, pretože sú oknom do jej duše, miestom, kde prebýva láska.“

(Audrey Hepburn)

Aj takýmto citátom známej britskej herečky sa (zrejme) riadili organizátori tohtoročných osláv Medzinárodného dňa žien, ktoré sa uskutočnili uplynulú nedeľu 10. marca v športovej hale Mier. Koncert, na ktorom vystúpili domáce súbory - DFS Vienok a FS Čerhovčan, ale najmä vokálne zoskupenie La Gioia určite zanechal vo všetkých prítomných nezmazateľný a priaznivý dojem. Sprevádzali ho do posledného miestečka zaplnená športová hala, dýchajúca žičlivou atmosférou, ale aj prítomnosť vzácnych hostí: predsedu Národnej rady SR (NR SR) Petra Pellegriniho, štátneho tajomníka ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Michala Kaliňáka, poslancov NR SR Aleny Novákovej a Richarda Eliáša, prednostu Okresného úradu v Bardejove Jozefa Guligu, predstaviteľov samosprávy a ďalších.

Milé dámy !

Prijmite, prosím, moje úprimné poďakovanie za to, že ste prijali pozvanie samosprávy na oslavy, za to, že sme mohli vyjadriť našu úctu a vďaku všetkým ženám, ktoré robia náš život krajším a lepším. Rovnako chcem poďakovať všetkým účinkujúcim a najmä našim vzácnym hosťom, ktorí svojou osobnou prítomnosťou zvýraznili a podčiarkli výnimočnosť tohto podujatia.

S úctou

MUDr. Boris HANUŠČAK

primátor

 

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2024-03-11, 09:00  marek.duleba@bardejov.sk

Najblišie udalosti

18 aug 2024
10:00 - 22:00
KAUFLAND DETSKÝ FESTIVAL
22 aug 2024
08:00 - 23:30
51.BARDEJOVSKÝ JARMOK
09 júl 2024
08:00 - 23:00
32. ORGANOVÉ DNI J.GREŠÁKA
26 jún 2024
16:00 - 17:00
GALÉRIA NAIVA ART KULT

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám