Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Tento mesiac odštartovala ďalšia internetová súťaž, v ktorej môžu občania hlasovať za najkrajšie mesto a obec na Slovensku. Vyhlasovateľom súťaže je internetový portál Slovakiaguide (www.skg.sk) s partnermi, ktorí pre jej výhercov pripravili štyri víkendové pobyty pre dve osoby v ľubovoľnom zariadení z ubytovacieho katalógu tejto spoločnosti. Každý výherca, ktorý bude vyžrebovaný z hlasujúcich,  dostane navyše darčekový ovocný kôš.

 

Spôsob hlasovania je veľmi jednoduchý. Po kliknutí na odkaz súťaže na stránke www.skg.sk je potrebné najprv označiť príslušný okres a následne aj konkrétnu obec, resp. mesto v rámci tohto okresu. Potom sa otvorí ďalšie okno, ktoré je v našom prípade venované Bardejovu. V tomto „okne“ čaká na hlasujúceho vyplnenie niekoľkých rámčekov. V prvom rade sa uvedie meno (stačí aj „nickname“) a elektronická adresa, ktorá  sa pre účely súťaže nebude zobrazovať. Najdôležitejšou úlohou pre hlasujúceho je udelenie ním vybraného počtu hviezdičiek (od jednej po päť), ku ktorým je potrebné pridať aj krátky text so zdôvodnením. Ako upozorňuje vyhlasovateľ súťaže, nebudú sa akceptovať klíšovité hodnotenia typu „super“ alebo „najkrajšie mesto na svete“. Aby zmyslom súťaže nebolo len formálne „hromadenie“ hviezdičiek,  je naozaj potrebné sa trošku zamyslieť a uviesť seriózny dôvod, kvôli ktorému sa rozhodol súťažiaci udeliť príslušnému mestu či obci svoje hviezdičky. Na hlasujúceho potom ešte čaká opísať do rámčeka trochu „zdeformované“ číslice, čo slúži nato, aby sa predišlo automatickému nahadzovaniu bodov tzv. „robotmi“. Po zvládnutí týchto úkonov napokon ešte nesmie zabudnúť na samotné odoslanie svojho hlasu aj s hviezdičkami na stránku vyhlasovateľa.

 

V priebežnom rebríčku hlasovania sa k dnešnému dňu (20. 5.o 16. 50. hod.) nachádzal Bardejov sa na druhom mieste so 692 hviezdičkami za prvými Košicami, ktoré mali 764 hviezdičiek.

Žrebovanie výhercov súťaže, ktorá potrvá do 30. júna, sa uskutoční každé dva týždne v mesiacoch máj a jún. Výhercovia budú zverejnení na úvodnej stránke portálu www.skg.sk a zároveň budú o výhre informovaní prostredníctvom elektronickej pošty. Prvým víťazom  súťaže sa zhodou okolností stal Martin N. z Bardejova, ktorý takto ohodnotil svoje mesto:  „Bardejov je jedným z najkrajších slovenských miest, ktoré poznám. V našom meste sa nachádza veľmi veľa kultúrnych pamiatok, ktoré sú pod ochranou UNESCO. Najvzácnejšou časťou mesta je Radničné námestie s nádhernými gotickými meštianskymi domami, Bazilikou minor sv. Egídia a bývalou Mestskou radnicou. Medzi ozdoby nášho mesta patrí aj františkánsky kláštor s kostolom sv. Jána Krstiteľa. Krásny kolorit mesta Bardejov a jeho okolia dopĺňajú aj známe a vyhľadávané Bardejovské kúpele“.

Najblišie udalosti

25 júl 2024
10:00 - 14:00
REGRUTAČNÁ SKUPINA PREŠOV V ULICIACH MESTA BARDEJOV
18 aug 2024
10:00 - 22:00
KAUFLAND DETSKÝ FESTIVAL
22 aug 2024
08:00 - 23:30
51.BARDEJOVSKÝ JARMOK
09 júl 2024
08:00 - 23:00
32. ORGANOVÉ DNI J.GREŠÁKA
26 jún 2024
16:00 - 17:00
GALÉRIA NAIVA ART KULT

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám