Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

USpaperwomanV uplynulý piatok (28. mája) navštívila Bardejov  americká novinárka Amanda Rivkinová,    ktorá v tomto období cestuje po jednotlivých slovenských mestách a regiónoch. Na cestách po Slovensku ju sprevádza slovenská asistentka Anna Skladaná Z týchto „potuliek“ po republike  vznikne séria krátkych filmových dokumentov,

ktoré v priebehu júla až septembra  by mali byť postupne zverejňované  na stránke  www.tv.sme.sk.

 

Vzhľadom nato, že každý diel seriálu zachytí jeden deň jej „expedície“, možno predpokladať, že americkej novinárke sa podarí zachytiť naše mestá a regióny čo najkomplexnejšie a najobjektívnejšie. Keďže Amanda Rivkinová spolupracuje  s anglojazyčným, časopisom The Slovak Spectator, ktorý po anglicky vychádza na Slovensku, zábery z jej cestovania by sa mali objaviť aj na internetovej stránke tohto periodika, aby si ich mohla pozrieť aj širšia verejnosť.

Počas svojej krátkej návštevy Bardejova ju sprevádzala Erika Godlová z odboru regionálneho rozvoja, územného plánu a životného prostredia Prešovského samosprávneho kraja, Mgr. Mikuláš Ševčík, pracovník oddelenia podnikateľskej činnosti mestského úradu a PhDr. František Guttek, riaditeľ Šarišského múzea, ktorý ju oboznámil s bohatou históriou mesta. Americká novinárka si pozrela Radničné námestie i Baziliku sv. Egídia a vystúpila aj na jej vežu, z ktorej si nafotila viacero záberov na naše mesto. Samozrejme, že nemohla obísť ani historickú radnicu či hradobné opevnenie, ktoré prešlo v uplynulých rokoch zásadnou rekonštrukciou.

Amandu Rivkinová, je mladá 25-ročná fotožurnalistka, ktorá spolupracuje s viacerými poprednými periodikami akým je francúzsky Le Monde, britské The Sunday Times či americké mienkotvorné denníky The New York Times a The Washington Post. Ak sa chcete o nej dozvedieť niečo viac „kliknite“ si na jej intenetrovú stránku www.amandarivkin.com.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám