Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

bj_jarmok_2010_otvorenie

Celý posledný augustový týždeň už tradične v Bardejove patril najväčšej kultúrno-spoločenskej akcii mesta – Bardejovský jarmok.

Už v utorok 23. 8. 2010 začala Medzinárodná odborná konferencia na tému Sakrálna architektúra – ochrana a obnova.

Po jej skončení pokračoval program vo štvrtok 25. 8. 2010 o 9, 00 hod. otvorením  kontraktačno- predajnej výstavy Bardkontakt so zameraním na stavebníctvo, rekonštrukciu a obnovu pamiatok. V Poľsko-slovenskom dome o 10, 00 hod. bola otvorená výstava ovocia a zeleniny bardejovských záhradkárov s ich najlepšími výpestkami.

 

Slávnostné otvorenie 39. ročníka Bardejovského jarmoku sa odohralo  o 16, 00 hod. za účasti prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča a ďalších významných hostí formou historickej fresky s odkazom na osobnosť Leonarda Stockela, ktorý bol v 16. storočí riaditeľom bardejovskej mestskej školy.


 

 

Pre návštevníkov tohto podujatia bolo pripravených celkom 510 stánkov so spotrebným tovarom, občerstvením a zábavnými atrakciami. Pripravený bol aj autosalón pred Športovou halou v Bardejove. Celkové tržby za Bardejovský jarmok presiahli sumu 71 tis. €.

Na Radničnom námestí nechýbala už tradičná a veľmi obľúbená  Ulička remesiel, kde svoje remeslá predviedli keramikári, rezbári, košikári a ďalší remeselníci aj z Čiech a  Poľska.

 

Počas nepriaznivého počasia v sobotu sa najväčšej účasti potešili najmä predávajúci so stánkami s občerstvením, pre ktoré bola tohto roku vyčlenená väčšia plocha ako po minulé roky.

O dobrú náladu jarmočníkov  sa na Radničnom námestí postarali okrem iných aj  Cimbalovka Ondreja Kandráča, skupina hobojistov z Nemecka, mužský spevácky zbor zo Slovinska, ženská spevácka skupina z Volice a ďalšie domáce súbory. Ako už to býva zvykom, nechýbal ani Bardrock 2010 pre mladšiu generáciu jarmočníkov. Záver kultúrneho programu v nedeľu pripravila Košická štátna filharmónia, ktorá uviedla koncert venovaný spomienke na 190. výročie bardejovského rodáka a hudobného skladateľa Bélu Kélera.

Aj vďaka dobrej organizácii a kvalitnej príprave jarmoku nedošlo k vážnejším problémom na úseku verejného poriadku až na menšie výtržnosti, ktoré riešili príslušníci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bardejove a Mestskej polície v Bardejove.

Organizačný výbor jarmoku zhodnotil celý 39. ročník Bardejovského jarmoku ako veľmi úspešný a už o rok sa všetci tešia  na jubilejný 40. ročník novodobého Bardejovského jarmoku, ktorého prípravu už včera prerokovali na zasadnutí organizačného výboru.

 

 

bj_jarmok_2010_ul_remesiel

bj_jarmok_2010_autosalon

bj_jarmok_2010_bardkontakt

bj_jarmok_2010_zabava

 

Najblišie udalosti

12 máj 2024
17:00 - 21:00
DEŇ MATIEK

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám