Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Už po 17. krát sa uskutoční v bratislavskej Inchebe počas štyroch dní 20. – 23. januára 2011 Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu – ITF Slovakiatour.

Jedným z cieľov veľtrhu je priblížiť verejnosti krásy našej krajiny, motivovať Slovákov, aby sa vybrali spoznávať prírodné, kultúrne i historické zaujímavosti  aj u nás doma, a preto sa tohto veľtrhu zúčastňujú aj zástupcovia všetkých slovenských regiónov.

 

Zúčastnia sa jej  aj zástupcovia mesta Bardejov spolu s ďalšími Slovenskými kráľovskými mesta (Stará Ľubovňa, Kežmarok a Levoča). Svoje súčasné možnosti cestovného ruchu  a bohatú históriu budú prezentovať v spoločnom stánku Prešovského samosprávneho kraja.

Tohto roku je partnerskou krajinou Česká republika. V jej expozícii návštevníci ochutnajú typické špeciality v českej reštaurácii, veľkým lákadlom nepochybne bude pivný bar s 8 druhmi pív z malých regionálnych pivovarov.

Každoročnou tradíciou je tiež, že okrem partnerskej krajiny je venovaná zvýšená pozornosť aj jednému zo slovenských regiónov. V roku 2011 sa partnerským regiónom stáva Trenčiansky samosprávny kraj. Je pripravený medzinárodný workshop  na tému Manažment a marketing cestovného ruchu regiónov pod záštitou Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, fakulty ekonomiky. Okrem toho, návštevníci zhliadnu výstavu fotografií z Trenčianskeho kraja a svojím hlasovaním rozhodnú o najkrajšej z nich.

Súčasťou veľtrhu je sekcia zahraničných prezentácií krajín, ktorých počet sa každým rokom zvyšuje. Návštevníci sa môžu  tešiť na Bulharsko, Cyprus, Českú republiku, Čiernu Horu, Dominikánsku republiku, Egypt, Grécko, Chorvátsko, Indonéziu, Izrael, Jamajku, Japonsko, Maďarsko, Rakúsko, Slovinsko, Srbsko, Taliansko, Tunis a Turecko. Veľtrh dopĺňajú tématicky súvisiace špecializované výstavy – Poľovníctvo a oddych v rámci ktorej sa oslávi 40. výročie organizovaného sokoliarstva na Slovensku a výstava - Wellness a finess, v rámci ktorej sa v sobotu 22. januára 2011 bude konať celodenný spinning maratón.

A samozrejme aj množstvo sprievodných akcií súvisiacich s tým, že Slovenská republika bude tohto roku hostiteľskou krajinou Majstrovstiev sveta v hokeji.

ITF Slovakiatour bol v roku 1999 zaradený do prestížnej európskej organizácie veľtrhov cestovného ruchu. Návštevníkom sa snaží ponúknuť komplexný pohľad na oblasť cestovného ruchu – predstaviť jednotlivé krajiny ako možné dovolenkové destinácie a pripraviť priestor prezentácie pre odbornú verejnosť, pre ktorú je cestovný ruch zdrojom obživy. Veľtrhu sa zúčastňujú cestovné kancelárie a tour operátori, informácie o krajinách sa odborná aj široká verejnosť dozvedá od ich zahraničných zastúpení, nechýbajú expozície regiónov a turisticky zaujímavých miest.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám