Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Vážení spoluobčania,

medzi obyvateľmi Bardejova a osobitne Bardejovskej Novej Vsi sa v ostatnom čase začala šíriť informácia o tom, že do rozostavanej budovy v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva v Bardejovskej Novej Vsi, v ktorom mali vyrásť nové  byty, ktorých výstavbu realizuje súkromný investor, by mali byť po dokončení stavby a zmeny jej účelu, presťahovaní neprispôsobiví obyvatelia košického sídliska Luník.

 

Na základe mestu dostupných informácií ide o nepravdivú fámu, ktorá opäť vyvoláva  obavy, napätú atmosféru a neistotu medzi obyvateľmi mesta a osobitne Bardejovskej Novej Vsi. Chcem Vás ešte raz ubezpečiť, že riešenie sociálnych problémov mesta Košíc v duchu tejto fámy formou  sťahovania obyvateľov sídliska Luník do Bardejovskej Novej Vsi, alebo do akejkoľvek inej časti nášho  mesta je pre samosprávu mesta Bardejov neprijateľné.

Je viac ako poľutovania hodné, že sa táto informácia objavila po skončení vianočného obdobia,  hneď na začiatku nového kalendárneho roka, kedy sme si navzájom priali pokoj, lásku, šťastie a len to dobré do nasledujúcich dvanástich mesiacov.

Spomínaná informácia a jej rôzne podoby sa nezakladajú na pravde. Ako primátor mesta som vždy obhajoval  záujmy nášho mesta, Vás jeho obyvateľov a v prípade reálnosti takýchto a podobných aktivít  podnikneme  všetky kroky, aby sme im zabránili.

Vážení spoluobčania,

je mojou povinnosťou Vás o týchto okolnostiach informovať, aby sa zastavilo šírenie neprávd, napätia a neistoty v našom meste.

 

MUDr. Boris Hanuščak
primátor mesta

 


© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám