Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

dub_dubinnePo  minuloročnom víťazstve v ankete Strom roka 2010 na Slovensku sa starý dub v Dubinnom dožil nečakanej pocty - bol vybraný, aby reprezentoval Slovenskú republiku v súťaži o titul  EURÓPSKY STROM ROKA.

Hlasuje sa iba cez internet a možno aj trochu zložitejším spôsobom, ale aj tak verme, že na Slovensku nebude ani jediná e-mailová adresa, z ktorej by nedostal náš statočný borec podporný hlas pre svoje ťažké medzištátne zápolenie.

Tento dub má veľa skúseností z bojov o záchranu, veď v histórii mu už niekoľko krát išlo o prežitie. Slávy si však  neužil.

Teraz je čas, aby dal svetu vedieť o sebe i o krajine, v ktorej prežil viac ako 800 rokov.

Hlasovať sa dá iba do 7. marca niekoľkými spôsobmi a to:

1.      na webových stránkach  http://www.rozvojvidieka.sk , z ponuky vľavo kliknúť na  DIVY A NAJ, na otvorenej stránke klikneme na  Európsky strom roka, dostaneme ponuku kandidátov a na kartičke  Dub v Dubinnom kliknime dole  na zvýraznenú plôšku  Detail, na otvorenej stránke je treba kliknúť na zvýraznenú plôšku Hlasovať, do vytvoreného hlasovacieho lístka vpíšte svoju e-mailovú adresu a písomné kontrolné znaky a kliknete na  Odoslať. Následne na svoju e-mailovú adresu  dostanete správu, kde je treba podľa pokynov potvrdiť Vaše hlasovanie, ktoré sa až po tomto kroku stáva právoplatné a započítané.

2.      cez http://google/Zam3W a pokračovať bodom 5 až 7 predchádzajúceho postupu alebo cez

3.      http://www.treeoftheyear.org

 Veríme, že aj touto cestou sa zviditeľní nielen dub z Dubinného, ale aj naša krajina.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám