Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

obnova_bytov_3mPokračujúci program Obnovy bytov v podkrovných priestoroch obytných domov na Radničnom námestí v Bardejove sa aj v tomto roku dočkal ocenenia. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky každoročne vyhlasuje súťaž  "Progresívne, cenovo dostupné bývanie, do ktorej boli za mesto Bardejov v tomto 13. ročníku nominované tri projekty. V dvoch prípadoch išlo o obnovu bytov na Radničnom námestí, v tom treťom o nájomné byty nižšieho štandardu na sídlisku Poštárka.

Začiatkom mája  sa ukutočnilo vyhodnotenie súťaže v Banskej Bystrici a v  rámci kategórie obnova bytového fondu v bytových domoch a prestavba nebytových priestorov na byty získalo Mesto Bardejov 3. miesto za obnovu bytov v bytovom dome č. 30 na Radničnom námestí.

Hodnotiaca komisia ocenila kultivovanú úpravu historického objektu v ťažiskovej polohe mesta, nápadité a príťažlivé riešenie bytov v náročných podmienkach a použitie primeraných stavebných materiálov.

Aj toto ocenenie je potvrdením opodstatnenosti dlhodobej aktivity samosprávy, ktorej cieľom je nielen rozširovanie možností pre bývanie, ale najmä realizácia projektu reanimácie Radničného námestia, ktorého súčasťou je aj ambícia oživiť život v historickom centre prostredníctvom nájomných bytov.

Najblišie udalosti

15 dec 2023
08:00 - 17:00
VIANOčNé TRHY
05 dec 2023
15:00 - 18:00
Oslavy Mikuláša 2023

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám