Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

pivovary_topvarSpoločnosť Pivovary Tovar, a. s. v rámci svojej firemnej filantropie prostredníctvom charitatívneho  projektu OBČIANSKA VOĽBA PIVOVARU ŠARIŠ daruje 16 600 EUR na rozvoj východného Slovenska.

Mimovládne organizácie z okresov Prešov, Sabinov, Vranov nad Topľou a Bardejov môžu získať finančný grant na realizáciu zaujímavých a zmysluplných projektov, ktoré by mali prispieť k skvalitneniu životnej úrovne obyvateľov v oblastiach zdravotnej starostlivosti a sociálnych služieb, športových aktivít, k rozvoju kultúry a spoločenského života, vzdelávania a ekológie.

 

Za uplynulých sedem ročníkov spoločnosť prostredníctvom Občianskej voľby podporila 57 projektov v celkovej  hodnote takmer 157 000 eur. Úspešné projekty získali celkovo 38 978 hlasov od občanov. Finančné prostriedky sa takto pretransformovali a zanechali trvalú stopu v regióne východného Slovenska.


Rada reprezentantov pri Komunitnej nadácii Veľký Šariš bude posudzovať prihlásené projekty v prvom kroku.Okrem jasne formulovanej témy projektu, cieľa a súladu so zameraním programu sa bude hodnotiť aj dlhodobá perspektíva a udržateľnosť projektu.

V rámci výzvy 8. ročníka Občianskej voľby Pivovaru Šariš sa pri posudzovaní projektov bude tiež zohľadňovať, ako projekt prispeje, či rieši energetickú úspornosť, separáciu a znižovanie odpadov, šetrenie s pitnou vodou a ochranu prameňov a studničiek v regióne, ktorý je mimoriadne bohatý na kvalitnú pitnú vodu.

Výber projektov je naďalej v rukách občanov.

Postupujúce projekty už budú hodnotené formou verejného hlasovania. Každý občan tak môže hlasovať za projekt, ktorý je podľa neho najdôležitejší a reflektuje potreby jeho regiónu.

Maximálna výška podpory jedného projektu je 3000 euro, čo dáva šancu väčšiemu počtu uchádzačov o grant.

Grantový program Občianska voľba Pivovaru Šariš prebieha v úzkej spolupráci s Komunitnou nadáciou Veľký Šariš už od roku 2004.

O príspevok môže mimovládna organizácia požiadať vyplnením formulára, ktorý je k dispozícii priamo v Komunitnej nadácii Veľký Šariš, alebo na webových stránkach www.pivovarytopvar.sk (sekcia Naše hodnoty, podsekcia Podpora komunít) a http://home.nextra.sk/komunit. Poradenstvo pri príprave projektov poskytne Štefánia Lenzová, správkyňa Komunitnej nadácie Veľký Šariš, na telefónnych číslach 0907/920 594 alebo 051/776 2013.

Uzávierka programu je 23. septembra 2011. Zapojte sa do Občianskej voľby a získajte prostriedky na váš projekt aj Vy.

Najblišie udalosti

15 dec 2023
08:00 - 17:00
VIANOčNé TRHY
05 dec 2023
15:00 - 18:00
Oslavy Mikuláša 2023

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám