Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

expedicna_kameraOd pondelka 7. novembra do 11. novembra 2011 budú prebiehať dva zaujímavé projekty v priestoroch Poľsko – slovenského domu.

Počas týchto piatich dní si môžu prihlásení účastníci vyskúšať prácu so scenárom, videokamerou, či strihovým softvérom a nakrútiť si svoj vlastný 1-minútový film.  Tento workshop  pod záštitou Občianskeho združenia DogDocs  je jedným zo série Východná minúta a povedú ho profesionálni filári Peter Kotrha, Adam Hanuljak a Peter Pikna. Prezentácia vzniknutých filmov sa uskutoční 11. novembra o 15, 00 hod., na ktorú organizátori pozývajú všetkých záujemcov o film a na stretnutie s ich tvorcami.

V piatok sa v premietaní filmov bude pokračovať aj od 18 – tej hodiny, kedy sa budú premietať filmy filmového festivalu "Expedičná kamera".

Návštevníci uvidia filmy – Poslední lovci (ČR), Sám v stene (USA), Uruca (Brazília), Mazungu (Veľká Británia), Life Cyces (Kanada), Brahmaputra ( ČR), Gobi desert ( Kanada).

Všetky filmy sú o dobrodružstve, divokej prírode, extrémnych zážitkoch a športoch, expedičných cestách, o kamarátstve, o prekonávaní všetkých možných prírodných prekážok rôznymi spôsobmi aj s určitou dávkou adrenalínu.

Cieľom projektu je usporiadať a dlhodobo organizovať festival "Expedičná kamera" v čo najväčšom počte českých a slovenských miest. Tohto roku sa filmy premietajú v 117 českých a 35 slovenských mestách vrátane Bardejova.

Spoluorganizátorom festivalu je National Geographic Česko, vďaka ktorému návštevníci tohto zaujímavého festivalu dostanú tento zaujímavý časopis za symbolické vstupné 1 €.

Projekt Východná minúta je organizovaný v regióne východného Slovenska na rôznych miestach a vznikol s podporou Ministerstva kultúry SR v rámci projektu Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám