Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

bj talPred desiatimi dňami na návštevu do nášho Bardejova pricestovalo 25 zástupcov talianskych turistických klubov z miest  Padova, Milano, Verona, aby si prezreli najzaujímavejšie miesta východného Slovenska. Samozrejme, že zavítali aj do nášho mesta, ktoré zaiste je pre znalcov histórie dôležitým miestom na organizovanie takýchto poznávacích zájazdov.

Ako uviedol v svojom poďakovaní TU ich sprievodca p. Juraj Šumichrast, v priebehu zájazdu navštívili prakticky najkrajšie miesta Slovenska a jeho  cieľ, ukázať Slovensko v tom najlepšom pozitívnom svetle sa podaril.

Poznávacie cesty tohto druhu sú pre propagáciu východného Slovenska pre Talianov nevyhnutné, pretože nepoznajú takmer vôbec tento kúsok  Európy a jej históriu.

            Samospráva mesta privítala túto spoluprácu a možno aj stretnutie, na ktorom prijal talianskych  zástupcov primátor mesta je začiatkom ďalšej spolupráce, ktorá z hľadiska cestovného ruchu pre Bardejov je významná.

Návštevu v Bardejove zabezpečovala Turisticko – informačná kancelária v Bardejove v spolupráci s prednostom Mestského úradu v Bardejove a jeho kanceláriou.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám