Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Bardejov kedysi a dnes - logo

 

BARDEJOV kedysi a dnes – verejná skupina

https://www.facebook.com/groups/bjkedysiadnes

 https://www.youtube.com/watch?v=B8QzjTGyHmU

Keď  v roku 2013 založil bardejovčan, amatérsky fotograf a zberateľ starých fotografií p. Ferdinand „Nandy“ Hažlinský facebookovú skupinu Bardejov kedysi a dnes, netušil, čo tým spôsobil. Netušil, že za pár rokov sa dostane do povedomia nielen užívateľom sociálnych sietí na internete, ale aj širokej verejnosti prostredníctvom organizovania rôznych výstav, na ktorých sú prezentované práve fotografie z tejto facebookovej skupiny.

Hlavným zmyslom vytvorenia tejto stránky je podľa autora spoznávať ako vyzeral starý Bardejov, čo to sa dozvedieť o ľuďoch, ktorí tam na tej ktorej ulici bývali, čo zažívali, ale aj to, aby aj ostatní" prevetrali" svoje staré albumy, albumy svojich rodičov, starých rodičov a známych a prispeli na tú stránku ďalšími zaujímavými fotografiami a dokumentmi o živote ľudí žijúcich v Bardejove. V tom je tá krása. Skúsme spolu vytvoriť taký obrovský archív o histórii nášho mesta, ktorý bude prístupný každému kto bude mať záujem. Veď aký je úžitok z fotografií a dokumentov, ktoré sú niekde zastrčené v obálkach alebo obaloch niekde v "šuflíkoch" archívu, múzeí alebo u ľudí? Von s nimi na svetlo a ukázať to ostatným, aby čo najviac ľudí vedelo o našej histórii a aby sa to uchovalo aj pre našich potomkov, ktorí prídu za nami. Tak hľadajte, vyzýva všetkých členov aj nečlenov tejto skupiny p. Hažlinský.           

Na tejto stránke sa nachádzajú fotografie, resp. albumy fotografií, ktoré zachytávajú rôzne žánre z rôznych období vývoja nášho krásneho historického mesta. Všetci zaregistrovaní členovia v počte už niekoľko tisíc majú možnosť prispievať svojimi fotografiami do už aj tak bohatej zbierky, ktorá svojím počtom dennodenne naberá nové čísla a súčasne majú možnosť komentovať, prípadne aj podieľať sa pri odhaľovaní mnohokrát ťažko identifikovateľných čierno-bielych záberov nášho mesta. Veľká vďaka preto patrí všetkým pravidelným i jednorazovým prispievateľom, ktorý si nájdu čas a nezištne sa delia s nami o svoje spomienky. Prezerať tieto výnimočné fotografie na tejto stránke je do určitej miery možné aj bez zaregistrovania sa na facebooku, avšak bez možnosti zapájania sa do diskusií a vkladania fotografií.

Vážení..., pozývame Vás, vojdite do minulosti bez toho, aby Vám čo len jeden vlas na hlave zosivel a nadýchajte sa prostredníctvom tejto jedinečnej fotografickej zbierky krásou rokov minulých. Hľadajte a objavujte, porovnávajte a polemizujte, hlavne tešte sa z poznávania čias našich rodičov, starých rodičov, prarodičov, z čias ako to vyzeralo kedysi a ako to vyzerá dnes.

 

Radničné námestie

                                                                                                          

 Bardejov kedysi a dnes - Fotogaléria

Najblišie udalosti

18 aug 2024
10:00 - 22:00
KAUFLAND DETSKÝ FESTIVAL
22 aug 2024
08:00 - 23:30
51.BARDEJOVSKÝ JARMOK
09 júl 2024
08:00 - 23:00
32. ORGANOVÉ DNI J.GREŠÁKA
26 jún 2024
16:00 - 17:00
GALÉRIA NAIVA ART KULT

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám