Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Kalendár udalostí

Výstava Naiva Art Kult_ Srbsko

insitné umenie ART kovačica 2023

Miesto Oddelenie kultúry Bardejov, Výstavná sieň,
Na výstave odprezentujeme 60 obrazov maľované olejom na skle, olejom na plátne a grafiky. Umelci sú členovia združenia maliarov Naiva Art kult z Kovačice.
Galéria Naiva Art Kult pôsobí vo svetovej metropole insity-v Kovačici v Srbsku od roku 2014. Založená je z cieľom zachovania a prezentovania insitného umenia najznámejších predstaviteľov insity v okrese Kovačica. Prezentovanie sa uskutočňuje cestou prednášok, výstav, umeleckých dielní a tlačeného reklamného materiálu v Srbsku a v zahraničí. Dodnes sme zrealizovali viac ako 200 pozoruhodných výstav ( z toho 30 z medzinárodným zastúpenim ), vydali 25 publikácii a uskutočnili 9 medzinárodných umeleckých plénerov a desiatky sprievodných aktivít ( výtvarné simpozia, prevádzanie umeleckých remesiel, výtvarných a edukačných dielni...).
Osobitú pozornosť venujeme insitným maliarom, ktorych diela sú sprístupnené v Galérii NAK v Kovačici. Združenie počíta 52 umelcov, prevažne Slovákov z Kovačice a Padiny a najznámejších insitárov zo Srbska a Vojvodiny čo dáva multikultúrny charakter Galérii NAK Kovačica.

Najblišie udalosti

30 apr 2024
19:00 - 21:00
OTVORENIE FONTÁN
01 máj 2024
14:00 - 21:00
MAJÁLES
23 feb 2024
08:00 - 17:00
Muzikál KUBO

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám